FORUM.ALEXONE.RO - Ofera cele mai bune servere din ROMANIA de CS 1.6 si CS:GO CASUAL si COMPETITIVE 2007-2018

Comunitatea Alexone ofera servere de Counter Strike 1.6, PUBLIC si MIX/WAR 2007-2017 - Counter Strike Global Offensive PUBLIC, COMPETITIVE si MIX/WAR 2007-2018
It is currently March 29th, 2024, 12:09 am

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 9 posts ] 
Author Message
PostPosted: November 28th, 2012, 10:48 am 
Offline
Site Admin
Site Admin
User avatar

Joined: March 31st, 2012, 6:10 pm
Posts: 2352
Location: Arad
Pentru prima oara in viata mea vad cu ochisorii mei cum "gigantul" google.ro a fost hack-uit si pentru mine e ceva wow .. nu pot sa-mi imaginez cum poate fi spart/inlocuit un altfel de site avand in vedere ca e mama lor ! E ceva de ne-inlocuit .. e ceva ce toata lumea se foloseste si e adevarat .. e si tinta tuturor tinerilor sau provocarilor :D Eu gandesc asa .. dak site-ul google.ro a fost spart .. nu e clar si logic ca orice site pe lumea asta "publica" poate fi spart ? :X astept niste raspunsuri

Site-uri hack-uite/sparte au fost si kaspersky.ro, paypal.ro,microsoft.ro si inca cate-va site-uri oficiale :D cine-va a vrut sa demonstreze ca puterea e la degetele lui sau ... altceva :)) cine stie ! Dusmani sunt peste tot .. rautate si curiozitate la fel de mare .. precum intelegerea intre 2 frati :))

Sunt entuziasmat ca se poate face altfel de lucruri :D vreau sa incerc si eu :)))))))

Si o poza pentru vizitatori :D


Attachments:
Hack google.ro.jpg
Hack google.ro.jpg [ 470.33 KiB | Viewed 7318 times ]

_________________
Daca copiezi ceva macar poti lasa un link catre pagina mea !

CS.ALEXONE.RO - Cel mai bun server de CS 1.6 din Romania 2017
Image

CSGO.ALEXONE.RO - Cel mai bun server CS:GO din Romania 2017
Image

COMPETITIVE.ALEXONE.RO - Cel mai bun server COMPETITIVE din Romania 2017
Image

TS.ALEXONE.RO - Server Team Speak 3 !
Image
Report this post
Top
PostPosted: November 28th, 2012, 5:47 pm 
Offline
Designer User
Designer User
User avatar

Joined: April 1st, 2012, 9:53 am
Posts: 500
Location: Romania
Logic ca se poate sparge orice server .. :)

_________________
Image
Image Image Image Image


Report this post
Top
PostPosted: December 1st, 2012, 7:43 pm 
Normal ca se poate sparge orice sitge,din moment de so spart atatea,


Report this post
Top
   
PostPosted: January 25th, 2013, 8:43 am 
Google nu a fost hack-uit cum spuneti dvs, raspunsul cei de la google a fost urmatorul:
Quote:
Răspunsul Google România: Serviciile Google din România nu au fost atacate. A fost o problemă de gestionare a domeniului
Serviciile Google din România nu au fost atacate, iar compania se află, în prezent, în legătură cu organizaţia responsabilă cu gestionarea numelor de domenii din ţară, a declarat Gabriela Chiorean, director de comunicare Google România.

"Cei care au încercat să acceseze în această dimineaţă google.ro au fost redirecţionaţi către alte domenii. Practic, serviciul nu a fost atacat sau hackuit. Nu este vorba despre o vulnerabilitate a Google pe care ar fi urmat să o rezolvăm. Pentru o perioadă scurtă de timp, unii utilizatori care vizitează http://www.google.ro şi câteva alte adrese de web au fost redirecţionaţi către un alt site web. Suntem în contact cu organizaţia responsabilă cu gestionarea numelor de domenii din România", a explicat Chiorean.

Ieri, în România a avut loc o amplă acţiune a FBI, Poliţiei Române şi a altor organisme internaţionale în care şaisprezece persoane dintr-o reţea care clona carduri în România şi apoi fura bani în Australia au fost ridicate, marţi dimineaţă, în urma unor percheziţii desfăşurate în 35 de puncte, din opt judeţe.

Operaţiunea se desfăşoară cu sprijinul FBI şi Secret Service, dar şi al autorităţilor din Australia.

O reţea formată din opt români care clona carduri şi apoi fura bani în Australia a fost destructurată, ieri, în urma unor percheziţii la 35 de adrese din opt judeţe. Poliţiştii caută 20 de suspecţi de infracţiuni informatice, care au creat un prejudiciu de peste un milion de euro.

Acţiunea este coordonată de IGPR şi DIICOT.

Este vorba despre o reţea de infracţiuni informatice, care se ocupa cu clonarea de carduri. Operaţiunea de clonare se efectua în România, persoanele implicate luau informaţii pe care le vindeau apoi unor reţele din Australia, unde se scoteau banii.

Din primele informaţii, ar fi vorba despre 500.000 de carduri care au fost clonate, prejudiciul creat depăşind un milion de euro.


Report this post
Top
   
PostPosted: January 26th, 2013, 2:12 am 
Offline
Moderator User
Moderator User
User avatar

Joined: November 27th, 2012, 9:00 pm
Posts: 719
Location: Manchester - United Kindom/ Bucuresti
So nice :X

_________________
Image
Aveti calitati aparente si defecte permanente!
Sunteti fete numite "Curve" dar care va credeti decente!


Nino-Nino-Nino-Nino Vine Ambulantaaaa...Ca Toate Doamnele Au Futut Pe Loc Instantaa!!!!


Report this post
Top
PostPosted: July 13th, 2013, 11:32 am 
Offline
Designer User
Designer User

Joined: July 23rd, 2012, 12:08 am
Posts: 350
Location: Buzau
In ziua de azi se poate sparge orice , oricand !

_________________
8-)


Report this post
Top
PostPosted: July 15th, 2013, 5:08 pm 
Offline
Designer User
Designer User

Joined: September 29th, 2012, 6:04 pm
Posts: 398
Location: Bessarabia
Quote:
In ziua de azi se poate sparge orice , oricand !
Si mai jos: If you know what i mean:))


Report this post
Top
PostPosted: July 20th, 2013, 12:29 pm 
Offline
Designer User
Designer User

Joined: July 23rd, 2012, 12:08 am
Posts: 350
Location: Buzau
Bine zis paranteza :))))

_________________
8-)


Report this post
Top
PostPosted: February 3rd, 2017, 12:00 pm 
Offline
Guest User
Guest User

Joined: January 28th, 2017, 10:35 pm
Posts: 2
WTF atunci orice site posibil poate fi hackuit :))0 :lol: :lol:


Report this post
Top
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 9 posts ] 

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You can post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited