FORUM.ALEXONE.RO - Ofera cele mai bune servere din ROMANIA de CS 1.6 si CS:GO CASUAL si COMPETITIVE 2007-2018

Comunitatea Alexone ofera servere de Counter Strike 1.6, PUBLIC si MIX/WAR 2007-2017 - Counter Strike Global Offensive PUBLIC, COMPETITIVE si MIX/WAR 2007-2018
It is currently March 29th, 2024, 8:37 am

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 29 posts ]  Go to page 1 2 Next
Author Message
 Post subject: Reclamatie Bucatii.#Alex
PostPosted: May 7th, 2015, 6:42 pm 
Offline
Guest User
Guest User
User avatar

Joined: January 4th, 2015, 10:07 pm
Posts: 8
Am luat ban pe ochi frumosi de la cel mai neexperimentat admin de pe sv...am pus toate cele 9 poze pe forum pe care le-a facut adminul asta Bucatii care tin sa precizez ca nu are nici o treaba cu ,comenzile amx si la urma tot eu sunt cel care se alege cu ban :x Nu inteleg cum dracu se admineaza aici ,am cs de pe acest forum si joc pe sv de peste 3 ani ,in plus de asta nu am patit niciodata asa ceva ... Inainte am mai jucat cu "LoW-D3yU" Si am mai schimbat ceva nikuri.. Numele meu de pe sv " hi im boalfa' "
Image
how to do a screen shot Image
image hosting 30 mb Image
screen shot windows Image
image upload free Image
screenshot windows 7


Report this post
Top
PostPosted: May 7th, 2015, 7:26 pm 
Offline
Guest User
Guest User
User avatar

Joined: January 4th, 2015, 10:07 pm
Posts: 8
ex_interp 0.01
cl_minmodels 1
cl_uprate 2500
rate 25000
fps_modem 101
fps_max 101
rate 25000
cl_updaterate "101"
cl_dlmax "128"
cl_lc "1"
cl_lw "0"
cl_cmdrate "101"
echo "Rupei tati"
Poftim cfg-ul Vezi ceva aim/no-recoil sau mai stiu eu ce dracu? E un userconfig simplu cu un echo.. Nu vad care e problema modelelor din moment ce se folosesc si in pgl , este acelasi jucator cu rosu/albastru pe el nu vad cum ar putea fi considerat asta cod ,si in plus de asta le folosesc pentru fps si comanda minmodels 1 ! Si in plus de asta nu inteleg cum dracu te ajuta un cfg la awp lol ba chiar ca nu gandesti...


Report this post
Top
PostPosted: May 7th, 2015, 7:35 pm 
Offline
Designer User
Designer User

Joined: January 31st, 2015, 4:50 pm
Posts: 345
Location: Barlad
E cfg, nu ? Alex a zis sa jucam DEFAULT
Va tot plangeti atat de fps si folositi moduri si cfg-uri ca sa il ridicati, iar apoi va plangeti pe forum ca ati luat ban. Mai joci si de 3 ani aici si nu stii ca nu e voie cu cfg, moduri, skinuri


Last edited by S R* on May 7th, 2015, 7:45 pm, edited 1 time in total.

Report this post
Top
PostPosted: May 7th, 2015, 7:41 pm 
Offline
Designer User
Designer User

Joined: September 4th, 2013, 10:07 am
Posts: 148
Ala nu e cfg .. AI doar modul ala si alexone o spus fara moduri...


Report this post
Top
PostPosted: May 7th, 2015, 7:45 pm 
Offline
Designer User
Designer User

Joined: January 31st, 2015, 4:50 pm
Posts: 345
Location: Barlad
Dar tot a incalcat regulamentul


Report this post
Top
PostPosted: May 7th, 2015, 7:45 pm 
Offline
Guest User
Guest User
User avatar

Joined: January 4th, 2015, 10:07 pm
Posts: 8
Inteleg ce se intampla... in regula daca sunt interzis pe sv asta este. (doar un joc) Ce sa-i faci daca-s bun mna in fine bafta astept decizia finala tot nu inteleg cu ce mi-ar influenta modurile alea gameplayul avad in vedere ca se folosesc si in pgl anyway :roll:


Report this post
Top
PostPosted: May 7th, 2015, 7:54 pm 
Offline
Designer User
Designer User
User avatar

Joined: December 7th, 2014, 2:45 pm
Posts: 232
Location: Timisoara
eu nu ti-am dat ban pentru cfg sau ce aberati spui tu pe acolo...
ti-am dat pentru kkturile alea de la playeri cu rosii si albastre ca nici nu stiu cum se cheama/

_________________
Image
Eu nu-s poet! Direct sunt, un motor de Chevrolet,
Old school ca un Corvette, O spun şi mă repet:
Am lirică Bucatti, tehnici Maserati,
Flow rapid de Kawasaki, flava de Aston Martin.


Report this post
Top
PostPosted: May 7th, 2015, 8:22 pm 
Offline
Guest User
Guest User
User avatar

Joined: May 6th, 2015, 3:34 pm
Posts: 11
Dupa parerea mea ,care nu prea cred ca mai contaza, ar trebui sa scoti ELS MODELs si sa joci iar .Daca vei mai fi prins , atunci meriti ban permanent . Nu ai fost prins cu wall sau alt cod .
Sa fim seriosi , sunt altii care au fost prinsi cu wall clar in poze si inca joaca . Dar nu o sa dau nume ca iar imi arunc tot serveru in cap si deja am prea multe probleme aici . Asta este si motivul pentru care ma injura lumea :)) II dau pe toti de gol, prind boala pe mine si incep sa se planga . Mnoh, asta e .

Incearca sa ii convingi sa iti scoata banu, e pacat sa pierdem jucatorii din orice prostie .
Numai bine


Report this post
Top
PostPosted: May 7th, 2015, 9:05 pm 
Offline
Guest User
Guest User
User avatar

Joined: January 4th, 2015, 10:07 pm
Posts: 8
Tot respectul pentru PauL ,daca din cauza asta credeti voi ca merit ban bafta eu joc mixuri nush cum sa iti spun ca mi se rupe de el sv doar ca aici joc cu mai multi vecini anyway oricum nu scot models din moment ce nu sunt considerate un cod :*Daca asta este regula serverului ce sa mai zic pacat de el server mi-am pierdut vremea pe el :))


Report this post
Top
PostPosted: May 7th, 2015, 9:11 pm 
Offline
Designer User
Designer User
User avatar

Joined: February 23rd, 2015, 11:51 am
Posts: 223
Eu zic ca merit încă o șansa :D Dați-i unban!

_________________
Fute-ma-s pe tine :lol: :lol:


Report this post
Top
PostPosted: May 7th, 2015, 10:27 pm 
Offline
Designer User
Designer User

Joined: January 31st, 2015, 4:50 pm
Posts: 345
Location: Barlad
Say, tu gandesti ?
De ce sa ii dam unban daca zice ca nu scoate models ?
Sa joace cu moduri in alta parte. Alex a zis ca nu e permis. Daca se razgandeste Alex, atunci sa-i scoata banul


Report this post
Top
PostPosted: May 8th, 2015, 9:33 am 
Offline
Designer User
Designer User
User avatar

Joined: February 23rd, 2015, 11:51 am
Posts: 223
... plm faceti ce vreti :d

_________________
Fute-ma-s pe tine :lol: :lol:


Report this post
Top
PostPosted: May 8th, 2015, 11:27 am 
Offline
Site Admin
Site Admin
User avatar

Joined: March 31st, 2012, 6:10 pm
Posts: 2352
Location: Arad
FARAAAAA MODELS si alte minuni .. voi chiar nu intelege-ti ca la UNELE models sau skinuri .. au .dll facute si gandite de cine le-a creat .. ajuta la optimizarea jocului .. ceea ce inseamna ca nu mai joci default ..
Eu nu zic sa nu-ti scoata banu .. dar te rog .. joaca default dak poti .. sau cat poti .. dak tu zici ca nu te ajuta numa la vedere .. rosu si albastru .. pune default ca te obisnuiesti .. joaca cu cs-u meu .. si vorbim dupa .. defapt singur ai sa observi diferentele .. in sensu` ca pe models se trage altfel .. pe cs-u meu .. altfel .. Bafta !

_________________
Daca copiezi ceva macar poti lasa un link catre pagina mea !

CS.ALEXONE.RO - Cel mai bun server de CS 1.6 din Romania 2017
Image

CSGO.ALEXONE.RO - Cel mai bun server CS:GO din Romania 2017
Image

COMPETITIVE.ALEXONE.RO - Cel mai bun server COMPETITIVE din Romania 2017
Image

TS.ALEXONE.RO - Server Team Speak 3 !
Image


Report this post
Top
PostPosted: May 8th, 2015, 1:11 pm 
Offline
Guest User
Guest User
User avatar

Joined: January 4th, 2015, 10:07 pm
Posts: 8
Bun vezi ca am reinstalat cs astept sa imi dai unban..


Report this post
Top
PostPosted: May 8th, 2015, 1:24 pm 
Offline
Designer User
Designer User

Joined: September 29th, 2012, 6:04 pm
Posts: 398
Location: Bessarabia
Inca ceva...cl_lw 1 sa fie.


Report this post
Top
PostPosted: May 8th, 2015, 1:42 pm 
Offline
Guest User
Guest User
User avatar

Joined: January 4th, 2015, 10:07 pm
Posts: 8
Si daca joc cu lama de stanga nu inteleg asta ce mai e ? =]] Vai de capu meu ba sunt jucatori care joaca cu arma pe stanga setarea asta se poate face si din cs asa ca hai sa nu mai exageram


Report this post
Top
PostPosted: May 8th, 2015, 10:30 pm 
Offline
Guest User
Guest User
User avatar

Joined: January 4th, 2015, 10:07 pm
Posts: 8
94.176.105.182 Asta este ip in caz sa se incumeta cineva sa mai dea unban


Report this post
Top
PostPosted: May 8th, 2015, 10:57 pm 
Offline
Designer User
Designer User

Joined: September 4th, 2013, 10:07 am
Posts: 148
Ti l-am scos eu .. sper sa nu mai joci cu mod..


Report this post
Top
PostPosted: May 9th, 2015, 12:49 pm 
Offline
Owner User
Owner User
User avatar

Joined: March 23rd, 2013, 11:45 pm
Posts: 1288
Location: Everywhere.
Bai coaie...mor de voi. Modelele alea nu au o pula in ele. Nici un .dll .
Le aveam si eu intr-o perioada. Pe ale mele, eu le-am "corectat" sa zic asa. Nu au nici un fisier .exe, sau .reg ca sa zici ca instaleaza ceva. Tu doar de duci in Half-Life(Counter-Strike - non steam)/cstrike/models/players si dai "extract here", apoi "yes to all" dintr-o arhiva .rar . Nu se instaleaza nimic, deci nu exista nici o un fisier.dll. Imbunatatesc "grafica" pt ca ii observi mai repede pe adversari, si infrumuseteaza si jocul.
Ce va tot fute pe voi ideea ca daca ai modele ai cfg. TOTI AU CFG. Si e a n-a oara cand o zic. TOTI AI CFG. Acum depinde de modul in care e setat cfg'ul. Default inseamna sa il lasi asa cum il da jocul .
NIMENI NU E DEFAULT, decat incepatorii care nu stiu sa se "seteze". Daca tu schimbi cl_dynamiccrosshair din "1" pe "0", nu mai esti default.
Ca si la interp va omorati. Unii pun 0.1, altii 0.01. Valoarea corecta ar trebui sa fie 0! Ca sa lasi serverul sa decida cate pachete trimite spre tine, in functie de cl_updaterate (100 - default).Pentru cei ce nu stiu ce inseamna updaterate si interp:
updaterate = numarul de pachete trimise catre server in intervalul de o secunda (pentru updaterate 100 avem 100 pachete pe
secunda, adica 1 la la fiecare 10 ms)
interp = timpul pe care il lasi sa treaca pana la trimiterea urmatorului pachet (pentru interp 10ms (ex_interp 0.1) in timp de 1
secunda vor fi automat 100 de pachete, deci e acelasi drac)
Interp = 1 / Updaterate (inversul) - Asa se calculeaza valoara corecta, daca tii cu desavarsire sa ii pui o valoare. Eu recomand sa il lasati pe 0, ca serverul sa trimita pachetele cand trebuie, si sa nu te dea inainte/in spate.
Va pot explica si cum se produce asta, dar acum nu mai am timp..

_________________
Image


Report this post
Top
PostPosted: May 11th, 2015, 11:15 pm 
Offline
Site Admin
Site Admin
User avatar

Joined: March 31st, 2012, 6:10 pm
Posts: 2352
Location: Arad
:)))))))) Pro Exxo .. vecinii mei de cartier au jucat in PGL .. .dll exista de prin 2002-2003 cand fratemio` juca cu coduri la greu .. fratemio` a jucat intr-un clan din PGL din cartier .. pe vremea aia exista asa ceva cand altii stiau de .exe .. pacalea sistemu` cu " configurari " pentru optimizarea jocului .. motiv : Calc slab .. si crede-ma ca pe vremea aia nu existau i7 si placi video de 2-3-4 giga .. nici macar internetu` nu cum e acuma .. jucam la 80-90ms ping .. acuma toti se plang cand au 20-30-40 ca nu merge bine :P Gandeste-te ca TOTI vroiau sa aibe fps MAXIM + ping MIC si cautau o modalitate CUM sa " pacalesti " sistemu` sa mearga mai bine .. la faza cu Internetu` nu aveai cum .. in schimb la CS au existat si exista zeci de modalitati sa furi .. incepand de la softuri .exe pana la .dll
Nu trebuie sa crezi .. ci sa te gandesti ca sunt baieti care sunt platiti sa gaseasca o solutie pentru a " optimiza " tragerea :P

_________________
Daca copiezi ceva macar poti lasa un link catre pagina mea !

CS.ALEXONE.RO - Cel mai bun server de CS 1.6 din Romania 2017
Image

CSGO.ALEXONE.RO - Cel mai bun server CS:GO din Romania 2017
Image

COMPETITIVE.ALEXONE.RO - Cel mai bun server COMPETITIVE din Romania 2017
Image

TS.ALEXONE.RO - Server Team Speak 3 !
Image


Report this post
Top
PostPosted: May 12th, 2015, 8:38 am 
Offline
Owner User
Owner User
User avatar

Joined: March 23rd, 2013, 11:45 pm
Posts: 1288
Location: Everywhere.
Da la modelele astea, crede-ma ca nu e nimic.

_________________
Image


Report this post
Top
PostPosted: May 13th, 2015, 5:32 am 
Offline
Moderator User
Moderator User
User avatar

Joined: November 27th, 2012, 9:00 pm
Posts: 719
Location: Manchester - United Kindom/ Bucuresti
bai mack. ai sarit de cur in sus cand am avut eu esl models. Ai fugit la alex sa dai raport ca am cfg. acum te schimbi zici ca nu au nimic? Stii mai multe in dll si alde pula alea. De aia ti-au dat dreptate toti atunci. Inclusiv eu :)))))) Dar e aiurea , atunci cand le aveam eu , continea nuj ce mortii lui. Acum nu mai au nimic. Si daca tu spui ca nu au nimic... de ce pe toate sv care se respecta sunt interzise ESL models? Aia prosti si tu destept.

_________________
Image
Aveti calitati aparente si defecte permanente!
Sunteti fete numite "Curve" dar care va credeti decente!


Nino-Nino-Nino-Nino Vine Ambulantaaaa...Ca Toate Doamnele Au Futut Pe Loc Instantaa!!!!


Report this post
Top
PostPosted: May 14th, 2015, 10:07 am 
Offline
Owner User
Owner User
User avatar

Joined: March 23rd, 2013, 11:45 pm
Posts: 1288
Location: Everywhere.
Pe tine , atunci, nu te-am acuzat de modele ci de cfg.
Nici nu-mi pasa ca ai modele sau nu. Tu atunci aveai modele la arma poate, eu acum vorbesc de modele la jucatori.
Sunt 2 chestii diferite. La modelele de la arma, da, alea au fisiere .dll ascunse, care ajuta recoilul, dar, cele de la jucatori ce vrei sa aiba ?Poate modelul de la jucatori sa influenteze trasul ?Ce face modelu' ala, pune magnet pt gloante in capul jucatorului ?

_________________
Image


Report this post
Top
PostPosted: May 14th, 2015, 8:04 pm 
Offline
Moderator User
Moderator User
User avatar

Joined: November 27th, 2012, 9:00 pm
Posts: 719
Location: Manchester - United Kindom/ Bucuresti
Nu nene. Aveam alea esl models de la duke ala mi se pare. Nu ma duce capul sa bag eu dll-uri sau ce mai ziceti voi. i-am zis lui alex ca am esl models alea , si de acolo cica era. vreau doar sa spun , ca ce i-ai spus tu lui alex atunci , au fost astea. esl models. habar aveam eu de ele. dar mi le-a dat duke ala sau cum ii zicea. in fine.

_________________
Image
Aveti calitati aparente si defecte permanente!
Sunteti fete numite "Curve" dar care va credeti decente!


Nino-Nino-Nino-Nino Vine Ambulantaaaa...Ca Toate Doamnele Au Futut Pe Loc Instantaa!!!!


Report this post
Top
PostPosted: May 15th, 2015, 11:18 am 
Offline
Guest User
Guest User

Joined: May 15th, 2015, 11:00 am
Posts: 2
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: un unban sii pentru mine ?? :cry: :evil: :evil: am luat ban aiurea de la Bugatti.#alex . s-a ofticat ca is mai bun ca el si mia dat ban am facut 1v1 :)) si am luat ban :|


Report this post
Top
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 29 posts ]  Go to page 1 2 Next

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You can post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited