FORUM.ALEXONE.RO - Ofera cele mai bune servere din ROMANIA de CS 1.6 si CS:GO CASUAL si COMPETITIVE 2007-2018

Comunitatea Alexone ofera servere de Counter Strike 1.6, PUBLIC si MIX/WAR 2007-2017 - Counter Strike Global Offensive PUBLIC, COMPETITIVE si MIX/WAR 2007-2018
It is currently May 13th, 2024, 9:26 am

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 8 posts ] 
Author Message
 Post subject: Reclamatie Nm
PostPosted: April 8th, 2013, 5:25 pm 
Offline
Designer User
Designer User

Joined: July 23rd, 2012, 12:08 am
Posts: 350
Location: Buzau
Ce pula mea am facut de mi-ai dat destroy .. bagameas pula in destroy vietii .. Veniti toti cu polemici ca nu sunt admini pe server .. si habar nu aveti sa dati un destroy calumea

_________________
8-)


Report this post
Top
 Post subject: Re: Reclamatie Nm
PostPosted: April 8th, 2013, 5:40 pm 
Offline
Owner User
Owner User
User avatar

Joined: March 23rd, 2013, 11:45 pm
Posts: 1288
Location: Everywhere.
Este adevarat ca ti`a dat destroy , dar nu trebuie sa reactionezi asa .... Sa injuri ca la usa cortului pentru un simplu DestroY (Este adevarat ca nici mie nu mi`ar prea fi convenit). Dar tu cum crezi ca s`a simtit ghost cand tu i`ai facut acelasi lucru pe care l`a facut Nm ? Pe de alta parte .. nu ar mai trebui sa intri pe server cu alte nick-uri (Pentru ca de cee? e simplu : joci bine si daca intri cu nick-ul tau normal pe care ai adminu nu ti`ai primi destroy never dar daca intri cu alte nick-uri .. uite ce se intampla.. Pam-Pam. Lafel s`ar intampla si cu alti player-i PRO de pe sv daca ar intra cu alte nick-uri. ) In fine, ne indepartam prea mult de la subiect si nu e bine. Nu ar trebui sa intri pe sv cu alte nick-uri , doar daca ai "anuntat pe forum" si adminii ar trebui sa se uite pe player-ii care sunt "suspecti" . Atat am avut de spus.


Peace :D !

_________________
Image


Report this post
Top
 Post subject: Re: Reclamatie Nm
PostPosted: April 8th, 2013, 6:36 pm 
Offline
Designer User
Designer User

Joined: September 29th, 2012, 6:04 pm
Posts: 398
Location: Bessarabia
Si eu am primit destroy, de la cativa admini de pe serveru ista,dar nu m-am plans:).E doar destroy... :lol:


Report this post
Top
 Post subject: Re: Reclamatie Nm
PostPosted: April 8th, 2013, 7:18 pm 
Offline
Designer User
Designer User
User avatar

Joined: April 4th, 2012, 5:11 pm
Posts: 428
@Deo: Nu am dat destroy pentru cod, nici pentru limbaj, nici pentru niimc. Le-am zis si jucatorilor de pe server ca era o greseala.
Pe scrut, a intrat un CPU (jucator controlat de PC) pe server, care facea reclama. Nu se putea da gag, kick, nimic, fiindca aparea doar "ms5Sas connecting (ip'ul)", dar la TAB nu era. Deci intra spec o milisecunda, nici atat, scria reclama si iesea.
Am scris amx_who, nu era. Am scris amx_last - NICI ACOLO NU APAREA. Deci asa ceva e imposibil. Deoarece nu aparea la amx_last nu puteam sa-i dau "amx_addban IP". Cum nu era pe server nici o milisecunda nu mergea "amx_ban nume".
Deci m-am gandit sa-i dau cumva destroy, asa sigur o sa apara la amx_last. Deci am spam'at in consola amx_destroy jhv2a da-de-l prind (tin sa precizez ca avea vre-o 10 nick'uri pe care le tot schimba si de aceea am spam'at unul dintre ele, cum intra, da-de prind acea milisecunda si ii dau destroy).
Insa la un moment dat am auzit un BANG DESTROY, m-am uitat repede sa vad daca l-am prins, din nefericire am dat la altcineva care abia intrase pe server si avea un nume asemanator.
Trebuie sa recunosti Deo ca aveai un nick ciudat.
Imi cer iertare, chiar n-am intentionat sa-ti provoc neplaceri.

@Pr0 eXx0*: Are voie sa intre cu alte nick'uri fara sa anunte, nu-i nici o problema. Chiar ma bucur daca face asta un jucator care stie sa joace la sunet si nu numai. In acest fel daca un admin ii da destroy sau ban are dreptul de a cere dovada (poze, demo) - in acest fel macar testeaza adminii "noi" si nu numai. Am facut si eu acelasi lucru, intram cu alt nick doar ca sa nu ma deranjeze jucatorii cu "schimba harta, da-i gag, da-i ban" din doua in doua minute si am primit si eu destroy si ban fara a mi se face poze sau demo.

PS: Alex ar fi bine daca ar exista comanda de amx_banip (sa pot da ban pe IP chiar daca acel jucator nu apare la amx_last si nu e momentan pe server) si amx_banid (sa putem da ban pe SteamID in cazul in care este vre-un codat care are jocul original).

_________________
Quote:
Doresc reclama cu voi cand dai head-uri la Owner


Last edited by Nm- on April 9th, 2013, 6:34 am, edited 1 time in total.

Report this post
Top
 Post subject: Re: Reclamatie Nm
PostPosted: April 8th, 2013, 8:12 pm 
Offline
Owner User
Owner User
User avatar

Joined: March 23rd, 2013, 11:45 pm
Posts: 1288
Location: Everywhere.
Nu am zis ca nu are voie sa intre , ci doar am vrut sa zic ca nu prea ar fi indicat tocmai lui care joaca destul de bine CS (Si cand zic "destul de" ma refer la f. bine ) ca uite ce i se intampla. Aici ramane doar decizia lui .. Dar e normal sa te mai plictisesti de nick-uri la un moment dat

_________________
Image


Report this post
Top
 Post subject: Re: Reclamatie Nm
PostPosted: April 8th, 2013, 8:31 pm 
Offline
Designer User
Designer User

Joined: July 23rd, 2012, 12:08 am
Posts: 350
Location: Buzau
Ok .. Nm .. am reactionat cam rau .. deaorece avem nervi nu stiam de ce am primit destroy .. imi cer scuze fata de tine .. si sper sa nu se mai intample .. :) .. INCA ODATA SCUZE !!

_________________
8-)


Report this post
Top
 Post subject: Re: Reclamatie Nm
PostPosted: April 8th, 2013, 8:32 pm 
Offline
Owner User
Owner User
User avatar

Joined: March 23rd, 2013, 11:45 pm
Posts: 1288
Location: Everywhere.
Inca un final fericit :lol:. Asa si trebuia sa se intample :D .Sa nu va mai suparai din orice tampeniee!

_________________
Image


Report this post
Top
 Post subject: Re: Reclamatie Nm
PostPosted: April 9th, 2013, 6:33 am 
Offline
Designer User
Designer User
User avatar

Joined: April 4th, 2012, 5:11 pm
Posts: 428
Nu ai pentru ce sa-ti ceri scuze Deo, eu sunt cel care a gresit. Insa ma jur ca prima parte din nick'ul tau era exact la fel ca al unui CPU ce a intrat pe server.

_________________
Quote:
Doresc reclama cu voi cand dai head-uri la Owner


Report this post
Top
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 8 posts ] 

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You can post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited