FORUM.ALEXONE.RO - Ofera cele mai bune servere din ROMANIA de CS 1.6 si CS:GO CASUAL si COMPETITIVE 2007-2018

Comunitatea Alexone ofera servere de Counter Strike 1.6, PUBLIC si MIX/WAR 2007-2017 - Counter Strike Global Offensive PUBLIC, COMPETITIVE si MIX/WAR 2007-2018
It is currently May 8th, 2024, 6:05 pm

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 10 posts ] 
Author Message
 Post subject: Luati-va dupa playeri...
PostPosted: September 29th, 2012, 12:24 pm 
Offline
Designer User
Designer User
User avatar

Joined: April 16th, 2012, 4:19 pm
Posts: 204
Location: Arad
La ora 12:18 minute ,am venit de pe un server populat pe alexone si am avut 20-2 si deja 4dE. ma injura ca si cum m-ar cunoaste ,era ciudos si a zis ca va chema un admin.Am tacut si apoi a zis iad ca va chema.A venit blink si direct destroy,acesta nu e un comportament de un admin cu experienta ci se ia dupa vorbele unor playeri care nu stiu ce e o pastila o banana pe cs.Alex fa ceva ,el intra si destroy direct...Snoopy avea 49-15 ceva de genu si nu zicea nimeni nimic pentru ca e bun ,si stiu si eu asta insa ,playeri tai Alex nu au auzit de playeri buni care nu se uita 10 sec sa ii dea hs la unu'.Fa ceva cu .blink ca nu merita admin.

_________________
Image


Report this post
Top
PostPosted: September 29th, 2012, 12:33 pm 
Offline
Designer User
Designer User
User avatar

Joined: April 16th, 2012, 4:19 pm
Posts: 204
Location: Arad
Aceea a fost o prima problema..Acum a 2-a:tot clanul 3Run are wall si admini nu fac nimic.Le scriam cu u@ de ma durea mana si nu faceau nimic.La Deo i-am zis ca [3Run]Rocket are wall s-a pus spec si a stat acolo ore bune.Daca zici unui admin ca un player e suspect trebuie sa se uite pe el..,insa ce sa zic s-a pus spec face ore ..la fel si Play4FuN eram ieri pe bycastor si eram 3 vs 3 si el nimic nu facea statea spec si facea ore ,de unde crezi ca a are el atatea ore..?O intrebare simpla la care vreau sa imi raspunde-ti toti.Imi plac admini ca si GoD sau GhOsT,adica ei daca nu au timp sa stea mai mult de o ora nu stau spec si lasa PC deschis ci ,ies de pe server.Asa trebuie sa faca toti admini.Ei sunt ca un exemplu insa altii nu isi dau seama..Cand toti ziceam ieri pe bycastor catre play sau deo:PLAY???;DEO?!! nu ne raspundeau ce credeai ca face...

_________________
Image


Report this post
Top
PostPosted: September 29th, 2012, 12:41 pm 
Offline
Designer User
Designer User
User avatar

Joined: April 16th, 2012, 4:19 pm
Posts: 204
Location: Arad
A 3-a problema e ca da nick si parola la altii,vreau sa zic am intrat cu 4NdR dupa 1 minut si a zis snoopy ca el mi-a dat destroy ca a fost democratie ,asa au vrut playerii.Roby era singurul admin pe care l-am vazut in 29.09 si i-am zis sa ii faca poze la rocket i-a facut si a iesit..Macar Roby isi face treaba nu ca altii.Alex parerea mea e ca blink trebuie sa aiba scos adminu'.

_________________
Image


Report this post
Top
PostPosted: September 29th, 2012, 1:49 pm 
Offline
Site Admin
Site Admin
User avatar

Joined: March 31st, 2012, 6:10 pm
Posts: 2352
Location: Arad
Ok .. mersi .. l`am scos !

_________________
Daca copiezi ceva macar poti lasa un link catre pagina mea !

CS.ALEXONE.RO - Cel mai bun server de CS 1.6 din Romania 2017
Image

CSGO.ALEXONE.RO - Cel mai bun server CS:GO din Romania 2017
Image

COMPETITIVE.ALEXONE.RO - Cel mai bun server COMPETITIVE din Romania 2017
Image

TS.ALEXONE.RO - Server Team Speak 3 !
Image


Report this post
Top
PostPosted: September 29th, 2012, 1:54 pm 
Offline
Support User
Support User

Joined: June 3rd, 2012, 12:39 am
Posts: 43
faza e ca au plecat adminii...s'au inmultit codatii...:)))


Report this post
Top
PostPosted: September 29th, 2012, 2:31 pm 
Offline
Designer User
Designer User
User avatar

Joined: April 16th, 2012, 4:19 pm
Posts: 204
Location: Arad
Pai cum vrei sa te joci pe un asa server in care playeri te injura ,cand au chef sa schimbe mapa zic:Ba schimba mapa.Baga 35 hp si suntem 3 vs 3 sau ceva de genu'.Daca le zicem fara rush ei fac rush numai in ciuda si daca le dam slay ,iar te injura.Daca bagam snow si zic :Sa nu tragem din respawn ,ei tot trag.Playeri pe serverul tau Alex, nu au respect fata de admini ,se iau cu cu noi .Alex a 2-a oara iti zic admini toti sunt egali toti trebuie sa faca 50 de ore pe luna minim ca sa aiba admin,daca fac mai putin ii scoti adminul.Trebuie sa fii mai dur cu ei.Ia puneti o intrebare oare de ce am renuntat toti la rand la admin?.Si eu am renuntat deoarece nu mai vreau sa imi bag capu' cu unii care sunt prosti.Marea ta problema e cu admini,hartile si playerii.Nu sti sa controlezi niciuna din astea,si vei vedea ca vei ajunge la cuvantul meu.Serverul scade de la zi la alta,adica admini numai intra,playeri isi fac de cap cu coduri ,si asa servarul tau se va inchide in viitorul apropiat.Alex du-te pe alt server si vezi cati admini sunt ON,nu cati admini are intr-o lista de pe vremea Preistorie.Deci trebuie sa mai impui o regula,sau chiar mai multe.Nu trebuie sa ma bagi in seama insa doar sa vezi cam ce idei am.
1.Ar trebui sa faci ceva cu gagul playerilor,pentru ca tot Muuuh si din alea strica imaginea serverului
2.Ar trebuie un fel de PTB care sa introduca playeri intr-o echipa mai slaba ca sa echilibreze,de multe ori cei buni sunt intr-o echipa si cei mai putin buni in cealalta si dupa fac scor.
3.Ar trebui ca admini sa faca putina ordine cu playeri care sa iau in gura cu ei,adica sa le dea gag
4.Ar trebuie ca admini sa aiba minim 50 de ore pe luna si dintre care 4000 de fraguri (sa iti dai seama daca campeaza sau nu)

_________________
Image


Report this post
Top
PostPosted: September 29th, 2012, 2:43 pm 
Offline
Designer User
Designer User
User avatar

Joined: April 16th, 2012, 4:19 pm
Posts: 204
Location: Arad
5.Ar trebui sa arate servarul ce miscare face adminul,adica de ce da gag,de ce da ban/destroy sau orice.
6.Ar trebui ca adminul sa arate respect fata de player adica,de ex:intr-o zi sick isi batea joc de toti ,eu si sk i-am tras atentia sa termina dar ,el a continuat
7.Ar trebui ca la vot sa fie minim 3-4 harti
8.Multi playeri cer 35 hp ,aim_headshot,aim_crazi-jump,he_glasses pentru ca s-au saturat de de_dust2x2 ,fy_snow etc.

Deci eu astea as mai adauga pe server.Si in plus Alex ,tu trebuie sa le implici ca sa functioneze servarul,ma refer din an in an mai e o zi ,2 in care sunt pe server 18-20 de persoane.

_________________
Image


Report this post
Top
PostPosted: September 29th, 2012, 5:37 pm 
Offline
Site Admin
Site Admin
User avatar

Joined: March 31st, 2012, 6:10 pm
Posts: 2352
Location: Arad
Asa e .. eu nu vreau sa fac ce face altu :P incerc sa am admini preistorici dar aia sa fie buni :D decat 100 si habar n`au .. in fine .. ai si tu dreptate .. :P ma bucur ca te implici si-mi oferi sfaturi ..

_________________
Daca copiezi ceva macar poti lasa un link catre pagina mea !

CS.ALEXONE.RO - Cel mai bun server de CS 1.6 din Romania 2017
Image

CSGO.ALEXONE.RO - Cel mai bun server CS:GO din Romania 2017
Image

COMPETITIVE.ALEXONE.RO - Cel mai bun server COMPETITIVE din Romania 2017
Image

TS.ALEXONE.RO - Server Team Speak 3 !
Image


Report this post
Top
PostPosted: September 29th, 2012, 9:26 pm 
Offline
Designer User
Designer User

Joined: July 23rd, 2012, 12:08 am
Posts: 350
Location: Buzau
4ndr .. eu te respect .. acum nu stiu ce vrei tu sa zici ca nu am raspuns .. poate in acel moment mancam si eu .. facem altceva .. si in legatura cu orele .. eu nu prea as fi de acord cu tn , daca te uiti cam cat stau eu pe servar pe gametracker o sa vezi cam care e adevaru :)

_________________
8-)


Report this post
Top
PostPosted: September 30th, 2012, 2:15 pm 
Offline
Designer User
Designer User
User avatar

Joined: August 5th, 2012, 10:24 pm
Posts: 167
Broathers ...poate in acel moment avea treaba...si am lasat PC-ul deschis, e un capat de tara asta? Dc s-au retras atatia admini?4NdR revino frate printe noi si ajuta serverul daca eu si Deo nu o facem cum trebuie. Fa tu toata treaba pe server iar noi o facem cum putem .
Atat am avut de spus . Va Salut!

_________________
Image


Report this post
Top
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 10 posts ] 

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You can post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited